Archiv krátkých zpráv

Workshop: Jak rozvíjet klíčové kompetence prostřednictvím herních karet (22.4.2020, Plzeň)

4. 3. 2020

Chcete udělat první krok pro systematičtější a podrobnější práci s oblastí klíčových kompetencí ve Vaší škole? Přihlaste se na náš workshop. Získáte základní přehled o všech kompetencích i sadu herních karet pro rozvoj sociální a personální kompetence.

Seminář pro pedagogy: Reflexe ve výuce (Praha, 17.-18. 4. 2020)

7. 2. 2020

Přihlaste se na seminář, na kterém si osvojíte řadu různých způsobů vedení reflexe ve výuce – reflektování individuální práce žáka, pracovních skupin i celé třídy.

Pořádáme workshop pro rodiče „Jak vybrat školu pro Vaše dítě“ v Karlových Varech

24. 1. 2020

Zvažujete právě, na jakou základní školu přihlásíte Vaše dítě? Přijďte na náš odpolední workshop, pomůžeme Vám utřídit si, jaká témata jsou v tom pro Vás důležitá a jaký typ školy by Vám i Vašemu dítěti mohl vyhovovat.

Workshop: Jak rozvíjet klíčové kompetence prostřednictvím herních karet (16.1.2020, Praha)

16. 12. 2019

Chcete udělat první krok pro systematičtější a podrobnější práci s oblastí klíčových kompetencí ve Vaší škole? Přihlaste se na náš workshop. Získáte základní přehled o všech kompetencích i sadu herních karet pro rozvoj sociální a personální kompetence.

Výzkum: Představujeme čtyři skupiny českých rodičů dle jejich očekávání od základních škol

18. 9. 2019

Výzkum, který pro nás připravila společnost Idea Sense, představuje čtyři skupiny českých rodičů dle jejich očekávání od základních škol. Navazuje na něj webová stránka, na které si můžete ověřit, nakolik se se kterou skupinou shodujete.

Hledáme mentory/-ky pro podporu škol

11. 9. 2019

Působíte jako mentor nebo mentorka a znáte dobře školní prostředí? Rádi byste svou praxi rozšířili o nové zkušenosti z práce v inovativních školách, které se chtějí dále rozvíjet? Chtěli byste doprovázet pedagogy a pedagožky a pomáhat jim rozvíjet jejich profesní dovednosti? Jako autoři inovativního vzdělávacího konceptu Škola Můj Projekt hledáme do svého týmu nové mentory a mentorky pro podporu škol, které s námi spolupracují.

Škola Mánesova zakončí rok oslav zahradní slavností a promítáním filmu o škole

25. 6. 2019

Sokolovská škola, která dlouhodobě pracuje s konceptem Škola Můj Projekt, zakončí školní rok zahradní slavností pro žáky, rodiče i učitele. Svou premiéru na ní bude mít i dokumentární film o škole, který natáčeli sami žáci. Škola také velmi dobře obstála v našem auditu kvality a získala oprávnění uvádět, že je certifikovanou školou konceptu Škola Můj Projekt a že s tímto konceptem a jeho nástroji pracuje na opravdu kvalitní úrovni.

Seminář pro pedagogy i rodiče: Jak efektivně komunikovat doma i ve škole?

8. 2. 2019

Na duben jsme pro pedagogy i rodiče vypsali nový termín dvoudenního seminář o nástroji, který je základem pro úspěšné jednání s dětmi i dospělými. Zúčastněte se našeho semináře o efektivní komunikaci. Vyzkoušíte si na něm základní komunikační techniky i to, jak předcházet konfliktním situacím (nejen) ve školním prostředí a jak je případně řešit.

Náš druhý webinář: O Mapách učebního pokroku klíčových kompetencí

6. 2. 2019

Náš druhý webinář se konal ve středu 6. února 2019 opět na metodickém portálu rvp.cz. Provázela jím autorka našeho konceptu Andrea Vedralová a věnovala se v něm Mapám učebního pokroku klíčových kompetencí.

Jiří Salvet: Na semináři chceme učit, jak slyšet, co nám druhý říká

10. 1. 2019

S terapeutem Jiřím Salvetem, který je lektorem našeho semináře Efektivní komunikace (nejen) ve škole, o častých překážkách v komunikaci i tom, jak jim můžeme předcházet – doma i ve škole.

Andrea Vedralová: Jsme připraveni koncepci šířit dále

17. 10. 2018

S autorkou vzdělávací koncepce Škola Můj Projekt Andreou Vedralovou o tom, co se kolem koncepce bude dít v tomto školním roce i o tom, co může školám přinášet.

Letní škola inovace 2018 je za námi

12. 7. 2018

Ve dnech 5.-9.července 2018 jsme pořádali tradiční Letní školu inovace – pro pedagogy, kteří chtějí učit jinak.

Revize Rámcových vzdělávacích programů by neměla probíhat v utajení

20. 2. 2018

V Národním ústavu pro vzdělávání probíhá revize dokumentu, který závazně určí, co se bude učit na českých školách. Učitelé, ředitelé ani rodiče o ní ale zatím téměř nic nevědí.