Archiv krátkých zpráv

Neformální setkání se Školou Můj Projekt + koncert K. Komendy – 30.9.2021 ve Skautském institutu

16. 9. 2021

Přivítejte s námi nový školní rok a poznejte naši novou kancelář ve Skautském institutu. Od nového školního roku jsme se přestěhovali na novou adresu. A není to místo ledajaké, sídlíme teď v prostorách Skautského institutu a Pražského kreativního centra v samém srdci Prahy. Společně s námi tu sídlí řada dalších organizací působících ve vzdělávání. Rádi bychom proto využili této příležitosti a pozvali vás […]

Semináře a webináře Školy Můj Projekt pro školní rok 2021/22

31. 8. 2021

Nabízíme vám kompletní přehled všech témat a typů seminářů a webinářů, které jsme pro tento školní rok připravili v inovativní vzdělávací společnosti Škola Můj Projekt. Podívejte se na něj a pokud vás některé z témat a nástrojů zaujme, objednejte si u nás školení pro sborovnu přímo ve vaší škole. V přehledu najdete anotace, časové rozsahy i ceny všech našich seminářů i webinářů. Máme dlouholetou zkušenost […]

Škola Můj Projekt: Využijte nový online nástroj, který pomáhá školám reflektovat, co žáci při distanční výuce zjistili o svém učení

25. 4. 2021

Autoři inovativní vzdělávací koncepce Škola Můj Projekt nabízí školám bezplatnou podporu pro období návratu dětí do škol. Žáci s učiteli mohou reflektovat, co žáci zjistili o svém učení během distanční výuky a jak budou získané informace o sobě samých moci využít při svém dalším vzdělávání. TISKOVÁ ZPRÁVA V rámci dnes zahájené akce „Škola Můj Projekt pomáhá školám“ zpřístupnili autoři koncepce nový […]

S Rodičovskou analýzou online zjistíte, jací rodiče mají zájem o Vaši školu

19. 3. 2021

Při letošním zápisu můžete opět využít nástroj, který Vám umožní lépe poznat rodiče, kteří mají zájem přihlásit své dítě do Vaší školy, a jejich očekávání. Získáte tak inspirativní podklad pro společný rozhovor s nimi. Jako doplnění běžného zápisu využijte tuto unikátní analýzu, která vám podrobněji rozkryje potřeby a očekávání rodičů od Vaší školy i to, nakolik jste v nich vzájemně […]

Škola Můj Projekt: Připravili jsme čtyři webináře pro podporu učitelů při online výuce

3. 2. 2021

Přiblížíme vám v nich, jak udržovat dobré vztahy s žáky, jak vést reflexi nebo jak využít své silné učitelské stránky i během online výuky. Vybrali jsme čtyři témata, se kterými dlouhodobě pracujeme v koncepci Škola Můj Projekt, a ke každému z nich připravili hodinový webinář, kterého se můžete zúčastnit v průběhu února a března 2021. Tyto webináře jsou zdarma a jsou určené pro pedagogy […]

On-line webinář zdarma: Moje projektové Desky – Jak na samostatné projekty dětí ve výuce

1. 12. 2020

Dělat samostatné projekty, ze kterých si Vaši žáci odnesou spoustu důležitých dovedností pro život, nebylo nikdy snazší. V hodinovém webináři Vám představíme naše nové desky, které Vás i žáky provedou přípravou i realizací takových projektů od A do Z. Školy, které pracují s konceptem Škola Můj Projekt, mají dlouhodobou zkušenost s metodou, která se nazývá Výuka v projektech. Žáci se při ní v rámci […]

School My Project: Hledáme finančního manažera/-ku – SENIOR

10. 11. 2020

Ve vzdělávací společnosti School My Project hledáme finančního manažera/-ku – seniorní pozice. Pro dlouhodobější spolupráci chceme oslovit někoho, kdo bude mít na starost většinu finanční oblasti celé firmy. Někoho, kdo má dlouholetou zkušenost s finanční rozvahou, finančním plánováním, sestavováním rozpočtů a jejich čerpáním. Hledáme toho/tu, kdo bude ochotný vzít na sebe velkou zodpovědnost, zároveň ho/ji v tom nenecháme […]

Strategie 2030+: S řadou navržených cílů již máme dlouhodobou zkušenost

26. 4. 2020

Máme dlouhodobou zkušenost s řadou témat, která se objevují mezi cíli připravované Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+. Pokud máte zájem, pomůžeme Vám s jejich rozvojem ve Vaší škole.

Webinář pro učitele a rodiče: Jak rozvíjet klíčové kompetence prostřednictvím herních karet

15. 4. 2020

Chcete udělat první krok pro systematičtější a podrobnější práci s oblastí klíčových kompetencí ve Vaší škole nebo s dětmi doma? Přihlaste se na náš webinář. Zašleme Vám předem sadu herních karet a během webináře ukážeme, jak s nimi můžete s dětmi pracovat.

On-line kurz zdarma pro učitele a rodiče: Výuka v projektech na dálku

25. 3. 2020

Nabídka využitelná pro současné distanční vzdělávání: Dejte dětem prostor, aby mohly při vlastních projektech dělat, co je zajímá a baví, a naučily se přitom spoustu nového samy o sobě i pro život. Ve 4 webinářích Vám zdarma představíme, jak na to.

Workshop: Jak rozvíjet klíčové kompetence prostřednictvím herních karet (22.4.2020, Plzeň)

4. 3. 2020

Chcete udělat první krok pro systematičtější a podrobnější práci s oblastí klíčových kompetencí ve Vaší škole? Přihlaste se na náš workshop. Získáte základní přehled o všech kompetencích i sadu herních karet pro rozvoj sociální a personální kompetence.

Seminář pro pedagogy: Reflexe ve výuce (Praha, 17.-18. 4. 2020)

7. 2. 2020

Přihlaste se na seminář, na kterém si osvojíte řadu různých způsobů vedení reflexe ve výuce – reflektování individuální práce žáka, pracovních skupin i celé třídy.

Pořádáme workshop pro rodiče „Jak vybrat školu pro Vaše dítě“ v Karlových Varech

24. 1. 2020

Zvažujete právě, na jakou základní školu přihlásíte Vaše dítě? Přijďte na náš odpolední workshop, pomůžeme Vám utřídit si, jaká témata jsou v tom pro Vás důležitá a jaký typ školy by Vám i Vašemu dítěti mohl vyhovovat.

Workshop: Jak rozvíjet klíčové kompetence prostřednictvím herních karet (16.1.2020, Praha)

16. 12. 2019

Chcete udělat první krok pro systematičtější a podrobnější práci s oblastí klíčových kompetencí ve Vaší škole? Přihlaste se na náš workshop. Získáte základní přehled o všech kompetencích i sadu herních karet pro rozvoj sociální a personální kompetence.

Výzkum: Představujeme čtyři skupiny českých rodičů dle jejich očekávání od základních škol

18. 9. 2019

Výzkum, který pro nás připravila společnost Idea Sense, představuje čtyři skupiny českých rodičů dle jejich očekávání od základních škol. Navazuje na něj webová stránka, na které si můžete ověřit, nakolik se se kterou skupinou shodujete.

Hledáme mentory/-ky pro podporu škol

11. 9. 2019

Působíte jako mentor nebo mentorka a znáte dobře školní prostředí? Rádi byste svou praxi rozšířili o nové zkušenosti z práce v inovativních školách, které se chtějí dále rozvíjet? Chtěli byste doprovázet pedagogy a pedagožky a pomáhat jim rozvíjet jejich profesní dovednosti? Jako autoři inovativního vzdělávacího konceptu Škola Můj Projekt hledáme do svého týmu nové mentory a mentorky pro podporu škol, které s námi spolupracují.

Škola Mánesova zakončí rok oslav zahradní slavností a promítáním filmu o škole

25. 6. 2019

Sokolovská škola, která dlouhodobě pracuje s konceptem Škola Můj Projekt, zakončí školní rok zahradní slavností pro žáky, rodiče i učitele. Svou premiéru na ní bude mít i dokumentární film o škole, který natáčeli sami žáci. Škola také velmi dobře obstála v našem auditu kvality a získala oprávnění uvádět, že je certifikovanou školou konceptu Škola Můj Projekt a že s tímto konceptem a jeho nástroji pracuje na opravdu kvalitní úrovni.

Seminář pro pedagogy i rodiče: Jak efektivně komunikovat doma i ve škole?

8. 2. 2019

Na duben jsme pro pedagogy i rodiče vypsali nový termín dvoudenního seminář o nástroji, který je základem pro úspěšné jednání s dětmi i dospělými. Zúčastněte se našeho semináře o efektivní komunikaci. Vyzkoušíte si na něm základní komunikační techniky i to, jak předcházet konfliktním situacím (nejen) ve školním prostředí a jak je případně řešit.

Náš druhý webinář: O Mapách učebního pokroku klíčových kompetencí

6. 2. 2019

Náš druhý webinář se konal ve středu 6. února 2019 opět na metodickém portálu rvp.cz. Provázela jím autorka našeho konceptu Andrea Vedralová a věnovala se v něm Mapám učebního pokroku klíčových kompetencí.

Jiří Salvet: Na semináři chceme učit, jak slyšet, co nám druhý říká

10. 1. 2019

S terapeutem Jiřím Salvetem, který je lektorem našeho semináře Efektivní komunikace (nejen) ve škole, o častých překážkách v komunikaci i tom, jak jim můžeme předcházet – doma i ve škole.

Andrea Vedralová: Jsme připraveni koncepci šířit dále

17. 10. 2018

S autorkou vzdělávací koncepce Škola Můj Projekt Andreou Vedralovou o tom, co se kolem koncepce bude dít v tomto školním roce i o tom, co může školám přinášet.

Letní škola inovace 2018 je za námi

12. 7. 2018

Ve dnech 5.-9.července 2018 jsme pořádali tradiční Letní školu inovace – pro pedagogy, kteří chtějí učit jinak.

Revize Rámcových vzdělávacích programů by neměla probíhat v utajení

20. 2. 2018

V Národním ústavu pro vzdělávání probíhá revize dokumentu, který závazně určí, co se bude učit na českých školách. Učitelé, ředitelé ani rodiče o ní ale zatím téměř nic nevědí.