Aktuality

Pozvánky a novinky

SMP_letni-skola-inovace_950x645

Krátké zprávy

Škola Mánesova zakončí rok oslav
zahradní slavností a promítáním filmu o škole

25. 6. 2019

Sokolovská škola, která dlouhodobě pracuje s konceptem Škola Můj Projekt, zakončí školní rok zahradní slavností pro žáky, rodiče i učitele. Svou premiéru na ní bude mít i dokumentární film o škole, který natáčeli sami žáci. Škola také velmi dobře obstála v našem auditu kvality a získala oprávnění uvádět, že je certifikovanou školou konceptu Škola Můj Projekt a že s tímto konceptem a jeho nástroji pracuje na opravdu kvalitní úrovni.

Seminář pro pedagogy i rodiče: Jak efektivně komunikovat doma i ve škole?

8. 2. 2019

Na duben jsme pro pedagogy i rodiče vypsali nový termín dvoudenního seminář o nástroji, který je základem pro úspěšné jednání s dětmi i dospělými. Zúčastněte se našeho semináře o efektivní komunikaci. Vyzkoušíte si na něm základní komunikační techniky i to, jak předcházet konfliktním situacím (nejen) ve školním prostředí a jak je případně řešit.

Náš druhý webinář: O Mapách učebního pokroku klíčových kompetencí

6. 2. 2019

Náš druhý webinář se konal ve středu 6. února 2019 opět na metodickém portálu rvp.cz. Provázela jím autorka našeho konceptu Andrea Vedralová a věnovala se v něm Mapám učebního pokroku klíčových kompetencí.

Rozhovor s J. Salvetem

10. 1. 2019

S terapeutem Jiřím Salvetem, který je lektorem našeho semináře Efektivní komunikace (nejen) ve škole, o častých překážkách v komunikaci i tom, jak jim můžeme předcházet – doma i ve škole.

Rozhovor s A. Vedralovou

17. 10. 2018

S autorkou vzdělávací koncepce Škola Můj Projekt Andreou Vedralovou o tom, co se kolem koncepce bude dít v tomto školním roce i o tom, co může školám přinášet.

Letní škola inovace 2018 je za námi

12. 7. 2018

Ve dnech 5.-9.července 2018 jsme pořádali tradiční Letní školu inovace – pro pedagogy, kteří chtějí učit jinak.

Revize Rámcových vzdělávacích programů by neměla probíhat v utajení

20. 2. 2018

V Národním ústavu pro vzdělávání probíhá revize dokumentu, který závazně určí, co se bude učit na českých školách. Učitelé, ředitelé ani rodiče o ní ale zatím téměř nic nevědí.