Aktuality

Pozvánky a novinky

SMP_letni-skola-inovace_950x645

Krátké zprávy

Představili jsme výzkum a webovou stránku Rodičovská typologie.cz

18. 9. 2019

Výzkum, který pro nás připravila společnost Idea Sense, představuje čtyři skupiny českých rodičů dle jejich očekávání od základních škol. Navazuje na něj webová stránka, na které si můžete ověřit, nakolik se se kterou skupinou shodujete.

Hledáme mentory a mentorky pro podporu škol

11. 9. 2019

Působíte jako mentor nebo mentorka a znáte dobře školní prostředí? Rádi byste svou praxi rozšířili o nové zkušenosti z práce v inovativních školách, které se chtějí dále rozvíjet? Chtěli byste doprovázet pedagogy a pedagožky a pomáhat jim rozvíjet jejich profesní dovednosti? Jako autoři inovativního vzdělávacího konceptu Škola Můj Projekt hledáme do svého týmu nové mentory a mentorky pro podporu škol, které s námi spolupracují. 

Škola Mánesova zakončí rok oslav
zahradní slavností a promítáním filmu o škole

25. 6. 2019

Sokolovská škola, která dlouhodobě pracuje s konceptem Škola Můj Projekt, zakončí školní rok zahradní slavností pro žáky, rodiče i učitele. Svou premiéru na ní bude mít i dokumentární film o škole, který natáčeli sami žáci. Škola také velmi dobře obstála v našem auditu kvality a získala oprávnění uvádět, že je certifikovanou školou konceptu Škola Můj Projekt a že s tímto konceptem a jeho nástroji pracuje na opravdu kvalitní úrovni.

Seminář pro pedagogy i rodiče: Jak efektivně komunikovat doma i ve škole?

8. 2. 2019

Na duben jsme pro pedagogy i rodiče vypsali nový termín dvoudenního seminář o nástroji, který je základem pro úspěšné jednání s dětmi i dospělými. Zúčastněte se našeho semináře o efektivní komunikaci. Vyzkoušíte si na něm základní komunikační techniky i to, jak předcházet konfliktním situacím (nejen) ve školním prostředí a jak je případně řešit.

Náš druhý webinář: O Mapách učebního pokroku klíčových kompetencí

6. 2. 2019

Náš druhý webinář se konal ve středu 6. února 2019 opět na metodickém portálu rvp.cz. Provázela jím autorka našeho konceptu Andrea Vedralová a věnovala se v něm Mapám učebního pokroku klíčových kompetencí.

J. Salvet: Na semináři chceme učit, jak slyšet, co nám druhý říká

10. 1. 2019

S terapeutem Jiřím Salvetem, který je lektorem našeho semináře Efektivní komunikace (nejen) ve škole, o častých překážkách v komunikaci i tom, jak jim můžeme předcházet – doma i ve škole.

A. Vedralová: Jsme připraveni koncepci šířit dále

17. 10. 2018

S autorkou vzdělávací koncepce Škola Můj Projekt Andreou Vedralovou o tom, co se kolem koncepce bude dít v tomto školním roce i o tom, co může školám přinášet.

Letní škola inovace 2018 je za námi

12. 7. 2018

Ve dnech 5.-9.července 2018 jsme pořádali tradiční Letní školu inovace – pro pedagogy, kteří chtějí učit jinak.

Tisková zpráva: Revize Rámcových vzdělávacích programů by neměla probíhat v utajení

20. 2. 2018

V Národním ústavu pro vzdělávání probíhá revize dokumentu, který závazně určí, co se bude učit na českých školách. Učitelé, ředitelé ani rodiče o ní ale zatím téměř nic nevědí.