O Mapách učebního pokroku klíčových kompetencí

Druhý webinář konceptu Škola Můj Projekt

Náš druhý webinář se konal ve středu 6. února 2019 opět na metodickém portálu rvp.cz. Provázela jím autorka našeho konceptu Andrea Vedralová a věnovala se v něm Mapám učebního pokroku klíčových kompetencí.

Během webináře se účastníci mohli dozvědět, co jsou mapy učebního pokroku a jak mohou pomáhat při výuce a rozvoji klíčových kompetencí u žáků. Měkké dovednosti, které se s těmito kompetencemi dost překrývají, jsou tím, co je dnes po absolventech škol velmi často poptáváno. V základních vzdělávacích dokumentech je přitom klíčovým kompetencím věnováno jen několik stránek, oproti desítkám stran ostatních vzdělávacích obsahů. Díky těmto mapám mohou učitelé i žáci mít mnohem jasnější představu, co se konkrétně pod jakou kompetencí skrývá a co mohou kdy žáci udělat pro její rozvíjení.

Celý webinář si můžete prohlédnout na tomto odkaze >>