Přiblížíme vám v nich, jak udržovat dobré vztahy s žáky, jak vést reflexi nebo jak využít své silné učitelské stránky i během online výuky.

Vybrali jsme čtyři témata, se kterými dlouhodobě pracujeme v koncepci Škola Můj Projekt, a ke každému z nich připravili hodinový webinář, kterého se můžete zúčastnit v průběhu února a března 2021. Tyto webináře jsou zdarma a jsou určené pro pedagogy základních i středních škol, některé z nich mohou být přínosné i pro rodiče, kteří vzdělávají své děti doma.

Nejde o uzavřený cyklus webinářů, můžete se tedy přihlásit na každý webinář zvlášť, pro přihlášení na vybraný webinář tedy není nutné účastnit se těch předchozích.

Přehled webinářů ŠMP pro únor a březen 2021:


Jak udržovat dobré vztahy s žáky při online výuce,
středa 10.2., 16-17 hodin

Udržování a posilování dobrých vztahů s žáky a péče o třídní klima v době s převažující online výukou, je pro řadu z vás velmi aktuálním tématem. V tomto webináři vám představíme řadu konkrétních aktivit a kroků pro posilování dobrých vztahů s vašimi žáky, které můžete využít i během online výuky nebo třeba v třídnických hodinách.

Lektorují: Mgr. Jarmila Čechová, PhDr. Tereza Krčmářová, Ph.D.

Chci se přihlásit na webinář 10.2. 


Jak na samostatné projekty dětí doma i ve škole
, středa 24.2., 16-17 hodin

V hodinovém webináři vám přiblížíme, jak pracovat se samostatnými projekty dětí, při kterých se děti mohou věnovat tématům a oblastem, které je zajímají a které je obklopují. Navrhují a poté uskutečňují vlastní projekty tak, aby se při nich něco nového naučily a projekty přinesly užitek někomu nebo něčemu v jejich okolí. Představíme vám i Moje projektové Desky, které vás i děti mohou provázet přípravou i realizací těchto projektů. Tuto metodu i desky můžete využít při distanční výuce i při domácím vzdělávání.

Lektorují: Mgr. Hana Velechovská, Mgr. Andrea Vedralová

Chci se přihlásit na webinář 24.2.


Jak využít svůj vyučovací styl i v online výuce 
středa 10.3., 16-17 hodin

Máte pocit, že online výuku sice “nějak” zvládáte, ale Vám to prostě “nesedí”, že to “nejste” Vy? Vydáváte spoustu energie, ale málo se Vám jí vrací? Nebo jste se naopak ve výuce online našli? Pojďte se společně podívat, jak se s novou situací vyrovnávají různé typy učitelů. Poznejte, ke kterému typu patříte Vy a co to znamená při učení na dálku. Nabídneme Vám i tipy, jak lépe zúročit své silné stránky i při výuce na dálku tak, aby Vám dávala smysl a pro Vaše žáky byla efektivnější.

Lektorují: PhDr. Tereza Krčmářová, Ph.D., Mgr. Andrea Vedralová

Chci se přihlásit na webinář 10.3.


Jak na reflexi v online výuce
, středa 24.3., 16-17 hodin

Reflexe je jedinečným nástrojem, který umožňuje získat z výukové situace maximum a posunout žáky o krok vpřed. Pro řadu z vás je již běžnou součástí výuky. Pokud byste se rádi seznámili s tím, jak žákům co nejlépe zvědomovat, co se odehrálo ve výuce, utvrzovat jim získané informace, dovednosti a prožitky i v online výuce, přihlaste se na náš webinář.

Lektorují: Mgr. Jarmila Čechová, Mgr. Andrea Vedralová

Chci se přihlásit na webinář 24.3.