Moje projektové Desky – praktický průvodce samostatnými projekty dětí

Doprovázejte děti jejich samostatnými projekty za pomoci našich desek. Přinesou jim radost z úspěchu i důležité dovednosti pro život.

Ve Škole Můj Projekt pomáháme školám, rodičům i dětem v přípravě i realizaci samostatných projektů dětí. Ty se při nich v rámci takzvané Výuky v projektech věnují tématům a oblastem, které je zajímají a které je obklopují. Navrhují a poté uskutečňují vlastní projekty tak, aby se při nich něco nového naučily a projekty přinesly užitek někomu nebo něčemu v jejich okolí.

Chcete se takovým projektům s dětmi věnovat jako učitel nebo rodič? S tímto zbrusu novým materiálem se vám na nich bude pracovat ještě pohodlněji.

Desky jsou velmi návodné, po krátkém seznámení s nimi děti dokáží pracovat samostatně.  Zapojení dospělého je minimální, nejčastěji při fázi plánování a vyhodnocování projektu. Dají se proto dobře využít při distanční výuce nebo u domácího vzdělávání.

Zkuste samostatné projekty dětí s těmito deskami!

Autorka projektových desek, Hana Velechovska Šmýdová, představuje nový nástroj inovativního vzdělávacího konceptu Škola Můj Projekt. S deskami můžou děti pracovat zcela samy, využijí je ale i učitelé nebo rodiče, kteří vzdělávají své děti doma.

Jak může vypadat projekt dítěte?

Žákyně první třídy si na podzim vymyslela projekt nazvaný Sirup z rýmovníku. Jeho cílovou skupinou byli členové její rodiny, kterým chtěla pomoci k tomu, aby nebyli v podzimních dnech tak často nemocní. Co se při něm Karolínka naučila?  Musela se “prokousat” čtením dvou receptů – sama si přitom lehce ověřila, zda to bylo čtení s porozuměním. Na základě vlastních kritérií se rozhodla, který z receptů si vybere. Byl to recept zastudena. Zapsala na připravený plánovací list jednoduchý pracovní postup (částečně využívala přepis tiskacího písma na psací) a co k projektu bude potřebovat.

Při samotné přípravě trénovala odhad (Kolik listů a cukru se vejde do malé a velké sklenice?) a ověřování, počítání (listy v jednotlivých vrstvách i celkem ve sklenici), poměr (cukr ve velké a malé sklenici). Získala i základní informace o rostlině a jejích účincích, které zapsala na List herbáře. Naučila se i vyhodnotit projekt podle vlastních kritérií, monitorovat projekt v čase, popsat chyby i způsob řešení ve vlastní práci a připravit dokumentaci pro vlastní portfolio. Nakonec zažila i úspěch z výsledku. Bylo jím ocenění od členů rodiny, pro které sirup připravila. 

Co vám desky přinesou:

  • průvodce celým projektem od jeho vzniku až po vyhodnocení
  • popis jednotlivých částí projektu
  • rady, na co si dát v projektu pozor a na co nezapomenout
  • jasnou orientaci v projektu
  • možnost zhodnocení projektu a uvědomění si získaných dovedností
  • přehledné portfolio pro žáky i učitele

Objednejte si Moje projektové Desky

Desky nabízíme ve třech verzích – STANDARD, PREMIUM, PREMIUM+.

V tabulce se přehledně seznámíte s tím, co je součástí každé z nich.

STANDARD PREMIUM PREMIUM+
Titulní strana projektu
slouží jako prostor pro individuální ztvárnění projektu každým dítětem formou plakátu
Barevný plánek zobrazující celý projekt
k plánku je přiložený smazatelný fix, děti si přímo do něj mohou dělat poznámky o aktuální situaci svého projektu
Papírová tabulka
ve fólii s potřebnými pomůckami
Magnetická tabulka
s projektovými magnetky, vhodná k zavěšení
Magnetická tabulka
s projektovými magnetky, vhodná k zavěšení
Průvodcovské listy
poskytují přehled o dané projektové fázi a nastolují důležité otázky, jimiž se bude třeba ve fázi zabývat
Pracovní listy
povinné nepovinné – hravá neadministrativní forma zaznamenávání celého projektu
Inspirační listy
různé návrhy a příklady
Projektový deník
soukromý prostor pro majitele Desek
Premiové zpracování
pevnější desky, papír s vyšší gramáží, magnetická tabulka
Webinář k praktickému používání projektových desek
1 vstup zdarma
Metodika pro Výuku v projektech
(samostatná cena 990 Kč)
Doporučeno pro žáky žáky a učitele učitele a rodiče praktikující domácí výuku
Cena 790 Kč 1790 Kč 2290 Kč

Přiobjednejte si sadu pro další projekty

Pokud již máte své desky, můžete si k nim objednat doplňující sadu pro další projekty. Ta obsahuje 21 pracovních listů, sadu samolepek a Projektový deník. Již použité části desek tak kdykoliv snadno doplníte nebo vyměníte za nové.

Počet kusů 1 kus 3 kusy 5 kusů 10 kusů
Cena 170 Kč 490 Kč 750 Kč 1390 Kč

Pokud budete chtít objednat více než 10 kusů doplňujících sad, kontaktujte nás a domluvíme se na individuální ceně.

Webináře a workshopy o Výuce v projektech

Práci s deskami i Výukou v projektech vám podrobně představíme při praktickém workshopu.

Při workshopu se dozvíte:

  • základní informace o nástroji Výuka v projektech, klíčových kompetencích a o tom, jak je můžete rozvíjet ve výuce, jeho odlišnostech od běžných školních projektů, i tom jak Výuku v projektech zavést do výuky
  • podrobné představení Mých projektových Desek a jejich využití při výběru tématu, plánování, realizace i vyhodnocení projektu

Workshop je vhodný pro pedagogy 1. a 2. stupně základních škol, pro pedagogy středních škol i rodiče, kteří vzdělávají své děti doma.

Workshop pořádáme buď v podobě vícehodinového školení na klíč pro jednu školu nebo více škol najednou (po předchozí domluvě) nebo vzhledem k současné situaci ve formě hodinového webináře.

Nejbližší webinář

V tuto chvíli zatím neplánujeme žádný webinář o samostatných projektech dětí. Můžete si však pustit alespoň audiozáznam webináře ze 4.3.2021.